LIFE Cycle Habitation - Demonstracinis projektas su inovacine energijos tiekimo sistema

LIFE13 ENV/AT/000741

Iki šiol ekologiškų būstų statyba koncentravosi į energijos vartojimo mažinimą ir siekė, kad tokiuose būstuose būtų sunaudojama mažai arba nei kiek energijos arba juose būtų pagaminama perteklinės energijos. Tačiau iki šiol nebuvo pakankamai dėmesio skiriama statybinių medžiagų, tame tarpe ir izoliacinių medžiagų, ekologiškumui ir ekonomiškumui bei jų perdirbamumui. Be to, žemas elektros energijos suvartojimas dar nebuvo tinkamai įformintas kaip reikalavimas tokių pastatų projektavime.

Pagrindinis LIFE Cycle Habitation projekto tikslas - parodyti novatoriškas pastato koncepcijas, kurios žymiai sumažina išmetamo CO2 kiekį ir per visą jų gyvavimo ciklą turi mažiausiai pilkos energijos (tai visa energija, sunaudota per visą gaminio gyvavimo ciklą nuo jos pagaminimo iki realizavimo). Galutinis tikslas yra suprojektuoti ir sukurti gyvenamųjų namų tokį prototipą, kuris atitiktų Europa 2020 strategijos tikslus energiją taupančioms gyvenvietėms. 

Šiuo tikslu Traizmaueryje, Žemutinėje Austrijoje bus pastatytas energiją taupantis junginys, kurį sudarys šeši gyvenamieji namai ir bendruomenės centras. Šiuose pastatuose bus naudojami skirtingų konstrukcijų šiaudų ryšuliai. Šie pastatai naudos labai novatorišką energijos tiekimo sistemą. Siekiama, kad atsinaujinantys ištekliai būtų naudojami šiluminės energijos ir perteklinės elektros energijos gamybai. Tokio tvaraus namo konstrukcija bus lengvai pritaikoma ir kitose šalyse.

Projekto aprašas

LIFE15 ENV/BE/000204
LIFE RECYSITE - ekologiškų kompozicinių medžiagų gamyba iš biodervų ir natūralaus pluošto

Projekto RECYSITE tikslas - sukurti termostatines ekologiškas kompozicines medžiagas iš atsinaujinančių išteklių: natūralų pluoštą iš biologinių atliekų (sėmenų pluošto) ir biodervų (linų sėmenų aliejaus ir huminų). Projektas optimizuos dviejų biologinių medžiagų - pluoštų ir dervų - apdorojimą dviejuose bandomuosiuose įrenginiuose, kuriuose bus gaminamos efektyvios ir 100 % perdirbamos ekologiškos kompozicinės medžiagos.

Plačiau
LIFE16 ENV/ES/000481
SUBproducts4LIFE - naujoviškos žiedinės ekonomikos modelis, kuriame panaudojami pramoniniai subproduktai ir atliekos

Projekto „Subproducts4LIFE“ tikslas - parodyti daugkartinį pramonės simbiozės modelį, skirtą pakartotinai panaudoti elektros jėgainių ir plieno gaminių atliekas, išvalant užterštus dirvožemius ir apleistas teritorijas. Tai apims anglių pelenų ir gipso pakartotinį naudojimą iš elektrinių ir dviejų rūšių plieno šlaką.

Plačiau
LIFE15 ENV/IT/000396
LIFE-BIOREST - užterštos žemės atkūrimas bioremediacijos pagalba

Projekto „LIFE-BIOREST“ tikslas - pasitelkiant grybus ir bakterijas sukurti bioremediacijos metodą užterštų teritorijų valymui. Šis metodas bus naudojamas bioremediuoti dirvožemį šiaurinės Italijos Fidenza teritorijoje, sumažinant teršalų kiekį, pritaikant gyvenamosioms ir visuomeninėms reikmėms bei atkuriant ekologines objekto funkcijas.

Plačiau