SNOW-LIFE - naujoviška baltojo šlako perdirbimo sistema plieno gamyboje

LIFE13 ENV/IT/001203

Kasmet 300 Europos metalo gamyklų pagaminama apie 4,8 mln. tonų baltojo šlako atliekų. Šios atliekos paprastai šalinamos sąvartynuose. Tačiau SNOW technologija siūlo pakartotinai panaudoti baltojo šlako laisvus kalkių komponentus kaip priedą plieno gamybai. Laisvosios kalkės (CaO) sudaro apie 40-45 % baltojo šlako medžiagos, todėl jas naudojant natūralių kalkių išteklių reiktų mažiau (taip pat sumažėtų didelės energijos sąnaudos ir teršalų kiekiai). Manoma, kad iš Europos baltojo šlako galima išgauti daugiau kaip du milijonus tonų kalkių, tai leistų sutaupyti 3,6 mln. tonas gamtinių išteklių.

Pagrindinis projekto tikslas yra parodyti SNOW technologijos potencialą, kad būtų galima ekonomiškai efektyviai sumažinti ES plieno gamyklų atliekas pakartotinai panaudojant baltąjį šlaką. Tikslinga išbandyti naujovišką sistemą, kad būtų patikrinti laisvųjų kalkių, dolomito ir magnio oksido iš baltojo šlako optimalūs eksploataciniai parametrai ir išnaudotos ugniai atsparios medžiagos. Atkūrimo proceso metu medžiagos grąžinamos tiesiai į plieno gamybos procesą, pakeičiant 30-50 proc. kalkių.

Projekto veikla siekiama sumažinti šlako atliekas, apriboti šlakų atliekų neigiamą poveikį aplinkai ir jų šalinimą sąvartynuose, sumažinti gamtos išteklių poreikį, sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, surasti būdą, kuris leistų SNOW technologiją pritaikyti visose ES plieno gamybos įmonėse.

Projekto aprašas

LIFE15 ENV/BE/000204
LIFE RECYSITE - ekologiškų kompozicinių medžiagų gamyba iš biodervų ir natūralaus pluošto

Projekto RECYSITE tikslas - sukurti termostatines ekologiškas kompozicines medžiagas iš atsinaujinančių išteklių: natūralų pluoštą iš biologinių atliekų (sėmenų pluošto) ir biodervų (linų sėmenų aliejaus ir huminų). Projektas optimizuos dviejų biologinių medžiagų - pluoštų ir dervų - apdorojimą dviejuose bandomuosiuose įrenginiuose, kuriuose bus gaminamos efektyvios ir 100 % perdirbamos ekologiškos kompozicinės medžiagos.

Plačiau
LIFE16 ENV/ES/000481
SUBproducts4LIFE - naujoviškos žiedinės ekonomikos modelis, kuriame panaudojami pramoniniai subproduktai ir atliekos

Projekto „Subproducts4LIFE“ tikslas - parodyti daugkartinį pramonės simbiozės modelį, skirtą pakartotinai panaudoti elektros jėgainių ir plieno gaminių atliekas, išvalant užterštus dirvožemius ir apleistas teritorijas. Tai apims anglių pelenų ir gipso pakartotinį naudojimą iš elektrinių ir dviejų rūšių plieno šlaką.

Plačiau
LIFE15 ENV/IT/000396
LIFE-BIOREST - užterštos žemės atkūrimas bioremediacijos pagalba

Projekto „LIFE-BIOREST“ tikslas - pasitelkiant grybus ir bakterijas sukurti bioremediacijos metodą užterštų teritorijų valymui. Šis metodas bus naudojamas bioremediuoti dirvožemį šiaurinės Italijos Fidenza teritorijoje, sumažinant teršalų kiekį, pritaikant gyvenamosioms ir visuomeninėms reikmėms bei atkuriant ekologines objekto funkcijas.

Plačiau