LIFE GYM - Life GreenYourMove: Aplinkai draugiškiausio maršruto planavimas

LIFE14 ENV/GR/000611

Europos Sąjungos tikslai sumažinti šiltnamio dujų emisijas yra patys ambicingiausi pasaulyje. Iki 2030 m. ES planuojama sumažinti šiltnamio dujų emisijas 40 % lyginant su 1990 m. Norint tai pasiekti, šalys narys turi skatinti priemones, kurios nulems mažesnes šiltnamio dujų emisijas ir prisidės prie klimato kaitos mažinimo.

Nors jau kuris laikas yra paplitusios greičiausių maršrutų planavimo programėlės, dauguma senesnių kelionių planavimo platformų naudoja supaprastintą metodą skaičiuoti emisijoms/išlakoms. Tokie metodai paprastai skaičiuoja išlakas remiantis transporto priemonės tipu, kuro tipu ir vidutiniu greičiu.

2015 - 2019 m. Graikijos vykdomas LIFE projektas LIFE GYM sukūrė inovatyvų, aplinkai draugišką maršrutų planavimo metodą. Šiuo metodu atkreipiamas dėmesys ir į realų kelio gradientą, oro sąlygas, eismo intensyvumą, transporto priemonių tipus (apima miesto ir priemiestinius autobusus, metro, tramvajus, troleibusus, traukinius), kurie naudojami skirtingose šalyse partnerėse, taip pat, naudojamas oro kondicionavimo sistemas, kelių būkles, keleivių kiekį ir transporto priemonės greitį. Tam, kad būtų rastas optimalus maršrutas, programa panaudoja duomenis iš skirtingų transporto kompanijų. Naudojami realaus laiko duomenys, kurie apdorojami specialiai sukurta programėle. Naudotojui yra pasiūlomi įvairūs alternatyvūs maršrutai, kuriuose, jei reikia, apjungiamas daugiau nei vienas transporto priemonės tipas. Siūlomi maršrutai yra aplinkai draugiškiausi, nes emisijos/išlakos yra skaičiuojamos galimiems skirtingiems scenarijams.

Šiame LIFE projekte kartu dirba partneriai iš skirtingų Europos šalių: Graikijos, Čekijos, Nyderlandų. Panaudojant internetinę platformą, sukurtą projekto metu, bus sukurtos mobilios programėlės, tinkamos naudoti tiek planšetėse, tiek telefonuose. Tikimasi, kad ši inovatyvi programėlė padės žymiai sumažinti Europos anglies pėdsaką.   

Projekto aprašas

LIFE14 NAT/IT/000544
LIFE PonDerat - invazinių rūšių šalinimas Italijos Pontine salose

2015 - 2020 m. vykdomas LIFE projektas LIFE PonDerat siekia atkurti natūralias Pontine salų buveines. Zannone saloje bus aptveriamos gamtiškai svarbios buveines, siekiant jas apsaugoti nuo muflonų, visose salose bus slepiamos gaudyklės su rodenticidais. Į neprieinamas arba pavojingas vietas, gaudyklės su rodenticidais yra mėtomos iš sraigtasparnių.

Plačiau
LIFE14 ENV/IT/000113
LIFE HORTISED – išvalytas uostų dumblas – vaisiams auginti

Šio projekto tikslas – pademonstruoti išvalyto Livorno uosto Italijoje dumblo panaudojimo galimybes sodininkystėje, kaip durpių alternatyvą. Projekto metu lyginami braškių, granatų ir salotų derliaus rezultatai tarp tradicinio auginimo durpiniame substrate ir naujame substrate, kuriame skirtingą procentinę dalį sudaro uostų dumblas. Projektu įrodyta, kad išvalytame praskiestame uosto dumble užauga saugūs valgyti granatai ir braškės.

Plačiau
LIFE12 ENV/ES/000477
LIFE Lo2x - Superkritinio vandens ko-oksidacija miesto nuotekų dumblo ir atliekų tvarkymui

LIFE projektas „LIFE Lo2x - Superkritinio vandens ko-oksidacija miesto nuotekų dumblo ir atliekų tvarkymui“ remiasi žiedinės ekonomikos principais – atliekos panaudojamos kaip žaliava. Projekto metu buvo pastatyta prototipinė nuotėkų ir kitų atliekų (mėšlo, pesticidų, maisto perdirbimo) valymo gamykla. Joje pasitelkiant superkritinio vandens oksidaciją buvo visiškai suardomos toksiškos medžiagos.

Plačiau