LIFE GYM - Life GreenYourMove: Aplinkai draugiškiausio maršruto planavimas

LIFE14 ENV/GR/000611

Europos Sąjungos tikslai sumažinti šiltnamio dujų emisijas yra patys ambicingiausi pasaulyje. Iki 2030 m. ES planuojama sumažinti šiltnamio dujų emisijas 40 % lyginant su 1990 m. Norint tai pasiekti, šalys narys turi skatinti priemones, kurios nulems mažesnes šiltnamio dujų emisijas ir prisidės prie klimato kaitos mažinimo.

Nors jau kuris laikas yra paplitusios greičiausių maršrutų planavimo programėlės, dauguma senesnių kelionių planavimo platformų naudoja supaprastintą metodą skaičiuoti emisijoms/išlakoms. Tokie metodai paprastai skaičiuoja išlakas remiantis transporto priemonės tipu, kuro tipu ir vidutiniu greičiu.

2015 - 2019 m. Graikijos vykdomas LIFE projektas LIFE GYM sukūrė inovatyvų, aplinkai draugišką maršrutų planavimo metodą. Šiuo metodu atkreipiamas dėmesys ir į realų kelio gradientą, oro sąlygas, eismo intensyvumą, transporto priemonių tipus (apima miesto ir priemiestinius autobusus, metro, tramvajus, troleibusus, traukinius), kurie naudojami skirtingose šalyse partnerėse, taip pat, naudojamas oro kondicionavimo sistemas, kelių būkles, keleivių kiekį ir transporto priemonės greitį. Tam, kad būtų rastas optimalus maršrutas, programa panaudoja duomenis iš skirtingų transporto kompanijų. Naudojami realaus laiko duomenys, kurie apdorojami specialiai sukurta programėle. Naudotojui yra pasiūlomi įvairūs alternatyvūs maršrutai, kuriuose, jei reikia, apjungiamas daugiau nei vienas transporto priemonės tipas. Siūlomi maršrutai yra aplinkai draugiškiausi, nes emisijos/išlakos yra skaičiuojamos galimiems skirtingiems scenarijams.

Šiame LIFE projekte kartu dirba partneriai iš skirtingų Europos šalių: Graikijos, Čekijos, Nyderlandų. Panaudojant internetinę platformą, sukurtą projekto metu, bus sukurtos mobilios programėlės, tinkamos naudoti tiek planšetėse, tiek telefonuose. Tikimasi, kad ši inovatyvi programėlė padės žymiai sumažinti Europos anglies pėdsaką.   

Projekto aprašas

LIFE11 ENV/IT/000275
ECOREMED – su augalais prieš dirvožemio taršą

Per pastarąjį šimtmetį dėl pramoninės taršos, nesaikingo trąšų naudojimo ir naftos gaminių naudojimo dirvožemio tarša tapo vis didesnį rūpestį keliančia problema. Pietų Italijoje, Kampanijos regione vykdytas LIFE projektas ECOREMED siekė pasiūlyti konkrečius įrankius, leisiančius spręsti susidariusią dirvožemio taršos problemą.

Plačiau
LIFE16 ENV/ES/000192
LIFE REFIBRE - Tvarios asfalto dangos su stiklo pluoštu gamyba iš perdirbtų vėjo jėgainės menčių

Ispanijoje 2017 m. pradėtas įgyvendinti projektas LIFE REFIBRE. Per 3 metus, kol bus vykdomas projektas, bus suprojektuota ir pastatyta novatoriškų prototipų gamykla, skirta vėjo turbinų mentėms perdirbti ir stiklo pluoštui gauti. Šie stiklo pluoštai pateks į asfalto mišinius kelių dangoms, tai pagerins kelių dangų mechanines savybes, padidins jų patvarumą ir sumažins techninės priežiūros reikalavimus bei kainą.

Plačiau
LIFE10 NAT/SK/000079
APUS and NYCTALUS - kad pastatų renovacija netaptų čiurlių naikinimo priemone

Daugiabučių renovacijos metu sunaikinamos čiurlių lizdavietės: ventiliacijos angos ir pastatų plyšiai, kur peri čiurliai, būna užsandarinamos, kartais viduje net užmūrijami gyvi paukščiai su jaunikliais. Be to, kad yra vienas iš mūsų vasaros simbolių, čiurliai yra itin svarbūs miestų ekosistemose ir palaiko ekologinę pusiausvyrą – jie minta įvairiais vabzdžiais, daugiausiai uodais. Šiai problemai spręsti Slovakijoje 2012 – 2015 m. buvo vykdomas LIFE projektas APUS and NYCTALUS, kuris pateko tarp trijų geriausių gamtinių 2016 ir 2017 m. LIFE projektų.

Plačiau