LIFE-ENPE: su švietimu prieš laukinės gamtos nusikaltimus

LIFE14 GIE/UK/000043

Pastaraisiais metais suaktyvėjo ir daugiau žiniasklaidoje buvo skelbiama apie nelegalią migruojančių paukščių Europoje medžioklę. Pasaulio gamtos fondo (WWF) duomenimis, nusikaltimai prieš laukinę gamtą, kurie nepaiso šalių sienų, yra antra svarbiausia grėsmė biologinei įvairovei po buveinių nykimo ir degradacijos.

Viduržemio jūros pakrantėse ištiestuose tinkluose ar nuo brakonierių rankos kiekvienais metais žūva milijonai paukščių. Daugiausiai nelegaliai paukščių sumedžiojama Italijoje, Kipre, Prancūzijoje, Graikijoje, Kroatijoje ir kt. Jie gaudomi maistui (kaip Prancūzijoje, Kipre), prekybai, pramogai. Tarp medžiojamų paukščių - ir dažnos, ir tarptautiniu mastu saugomos rūšys. 

Nelegali medžioklė vyksta nehumaniškais būdais: naudojami specialūs klijai, kuriais ištepamos vytelės, paukščių balsų įrašai, kaip jaukas naudojami ir kiti paukščiai. Dažnai šios priemonės būna traumuojančios, keliančios stresą, daugybė paukščių iki juos nužudant būna jau stipriai sužaloti.

Šį pavasarį pirmą kartą prokurorai iš Europos, Afrikos ir Viduriniųjų Rytų susirinko į specializuotus mokymus, skirtus apsaugoti migruojančius paukščius. Šios sesijos buvo organizuojamos LIFE projekto LIFE-ENPE, kuris atstovauja LIFE Aplinkos valdymo ir informavimo paprogramę. Jungtinės Karalystės Aplinkos agentūros, kuri koordinuoja šį projektą, atstovas teigia, kad susidariusi nusikaltimų prieš migruojančius paukščius situacija yra puiki galimybė tarptautiniam bendradarbiavimui. Mokymuose prie Europos teisininkų prisijungė ir kolegos iš Egipto, Alžyro, Izraelio, kur ši problema taip pat opi. Kad prokurorai galėtų geriau pasirengti byloms, sesijų metu buvo pristatytos teisinės strategijos, kurios buvo sėkmingos užsienyje ir paruošta informacija nedalyvavusiems specialistams. 

Projekto atstovai pabrėžia, kad nusikaltimai prieš laukinę gamtą yra išsilavinimo spraga. Norint pakeisti situaciją, daugiau dėmesio reikia skirti ne tik teisininkų, bet ir vaikų bei jaunų žmonių švietimui.

Projekto aprašas

LIFE15 ENV/BE/000204
LIFE RECYSITE - ekologiškų kompozicinių medžiagų gamyba iš biodervų ir natūralaus pluošto

Projekto RECYSITE tikslas - sukurti termostatines ekologiškas kompozicines medžiagas iš atsinaujinančių išteklių: natūralų pluoštą iš biologinių atliekų (sėmenų pluošto) ir biodervų (linų sėmenų aliejaus ir huminų). Projektas optimizuos dviejų biologinių medžiagų - pluoštų ir dervų - apdorojimą dviejuose bandomuosiuose įrenginiuose, kuriuose bus gaminamos efektyvios ir 100 % perdirbamos ekologiškos kompozicinės medžiagos.

Plačiau
LIFE16 ENV/ES/000481
SUBproducts4LIFE - naujoviškos žiedinės ekonomikos modelis, kuriame panaudojami pramoniniai subproduktai ir atliekos

Projekto „Subproducts4LIFE“ tikslas - parodyti daugkartinį pramonės simbiozės modelį, skirtą pakartotinai panaudoti elektros jėgainių ir plieno gaminių atliekas, išvalant užterštus dirvožemius ir apleistas teritorijas. Tai apims anglių pelenų ir gipso pakartotinį naudojimą iš elektrinių ir dviejų rūšių plieno šlaką.

Plačiau
LIFE15 ENV/IT/000396
LIFE-BIOREST - užterštos žemės atkūrimas bioremediacijos pagalba

Projekto „LIFE-BIOREST“ tikslas - pasitelkiant grybus ir bakterijas sukurti bioremediacijos metodą užterštų teritorijų valymui. Šis metodas bus naudojamas bioremediuoti dirvožemį šiaurinės Italijos Fidenza teritorijoje, sumažinant teršalų kiekį, pritaikant gyvenamosioms ir visuomeninėms reikmėms bei atkuriant ekologines objekto funkcijas.

Plačiau