OLIVE4CLIMATE – LIFE: kuo susijusi klimato kaita ir alyvuogių aliejus?

LIFE15 CCM/IT/000141

Spalio 24-ąją pasaulyje minima klimato kaitos diena, kada siekiama ne tik atkreipti dėmesį į klimato kaitą, bet ir skatinama kurti bei naudoti tvarias, aplinkai draugiškesnes technologijas, keisti vartojimo įpročius. 

Šia proga pristatome Italijos koordinuojamą klimato kaitos mažinimo LIFE projektą OLIVE4CLIMATE – LIFE.

Net 70% pasaulio alyvuogių derliaus yra užauginama Europos Sąjungoje. Nors žemės ūkis yra ypatingai jautrus ekstremaliems klimato reiškiniams, alyvmedžiai gali išgyventi ir tiekti derlių skirtingomis bei sudėtingomis agro-ekologinėmis sąlygomis. Dėl šios priežasties, jie galėtų būti naudojami sušvelninti klimato kaitos padarinius. 

Šiuo metu vykdomas LIFE projektas OLIVE4CLIMATE – LIFE siūlo holistinį požiūrį į alyvuogių aliejaus gamybą, kuris yra paremtas anglies pėdsako skaičiavimu. Projekto metu bus skaičiuojamos CO2 emisijos visuose aliejaus gamybos etapuose ir bus siekiama, išbandant skirtingas strategijas, taip optimizuoti visą alyvuogių aliejaus gamybos procesą, kad alyvmedžių anglies sugėrimas viršytų CO2 išsiskyrimo tiekimo grandinėje mastus.

Siūlomas inovatyvus procesas bus išbandomas trijose Viduržemio šalyse su skirtingomis aplinkos sąlygomis ir didele alyvuogių produkcija: Italijoje, Graikijoje ir Izraelyje. Projekto metu bus apskaičiuojamas anglies dioksido kiekis, sugeriamas alyvmedžių skirtingose sąlygose ir tokiu būdu bus optimizuojamas naujų alyvmedžių sodinimas. Projektas yra išskirtinis ir tuo, jog jame dalyvauja ir viena ne ES šalis – Izraelis.    

Tikimasi, kad projekte dalyvaujantys alyvmedžių ūkiai gaus ISO 14067 standartą. Tokiu būdu, bus populiarinamas geros kokybės alyvuogių aliejus, gautas naudojant tvarius, aplinkai draugiškesnius metodus.

Projekto aprašas

LIFE15 ENV/BE/000204
LIFE RECYSITE - ekologiškų kompozicinių medžiagų gamyba iš biodervų ir natūralaus pluošto

Projekto RECYSITE tikslas - sukurti termostatines ekologiškas kompozicines medžiagas iš atsinaujinančių išteklių: natūralų pluoštą iš biologinių atliekų (sėmenų pluošto) ir biodervų (linų sėmenų aliejaus ir huminų). Projektas optimizuos dviejų biologinių medžiagų - pluoštų ir dervų - apdorojimą dviejuose bandomuosiuose įrenginiuose, kuriuose bus gaminamos efektyvios ir 100 % perdirbamos ekologiškos kompozicinės medžiagos.

Plačiau
LIFE16 ENV/ES/000481
SUBproducts4LIFE - naujoviškos žiedinės ekonomikos modelis, kuriame panaudojami pramoniniai subproduktai ir atliekos

Projekto „Subproducts4LIFE“ tikslas - parodyti daugkartinį pramonės simbiozės modelį, skirtą pakartotinai panaudoti elektros jėgainių ir plieno gaminių atliekas, išvalant užterštus dirvožemius ir apleistas teritorijas. Tai apims anglių pelenų ir gipso pakartotinį naudojimą iš elektrinių ir dviejų rūšių plieno šlaką.

Plačiau
LIFE15 ENV/IT/000396
LIFE-BIOREST - užterštos žemės atkūrimas bioremediacijos pagalba

Projekto „LIFE-BIOREST“ tikslas - pasitelkiant grybus ir bakterijas sukurti bioremediacijos metodą užterštų teritorijų valymui. Šis metodas bus naudojamas bioremediuoti dirvožemį šiaurinės Italijos Fidenza teritorijoje, sumažinant teršalų kiekį, pritaikant gyvenamosioms ir visuomeninėms reikmėms bei atkuriant ekologines objekto funkcijas.

Plačiau