LIFE REFRESHMENT - iš alaus gamybos atliekų – sveikų gėrimų gamyba

LIFE15 ENV/BE/000267

Alaus gamybos proceso metu vienai tonai etilo spirito pagaminti sunaudojama 3,3–3,5 tonos grūdų ir susidaro apie 11 t žlaugtų. Šiose atliekose yra nemažai baltymų ir skaidulų bei didelis kiekis vandens. Šiuo metu dalis šių alaus ir salyklo gamybos atliekų panaudojama pašarui, tačiau kiti galimi jo panaudojimai mažai tirti. 

Belgijos LIFE projektas LIFE REFRESHMENT, koordinuojamas vienos didžiausių pasaulio alaus gamintojų, įmonės InBev, siekia alaus gamybą paversti tvaresne ir rasti naudingų alaus gamybos atliekų panaudojimo būdų.

Projekto metu bus taikomas žiedinės ekonomikos modelis: iš alaus pramonės tarpinių produktų bus gaminami dviejų tipų nealkoholiniai gėrimai. Vienas sveikuoliškas gėrimas bus gausus skaidulų ir probiotikų, kitas – bus fermentuotas gazuotas gėrimas. Be to, šių sveikų gėrimų gamyboje susidarantys tarpiniai produktai bus taip pat galimai panaudojami pusryčių javainių gamybai. Tokiu būdu atliekų kiekis bus sumažinamas iki minimumo.

Net 30 % alaus gamybos atliekų žlaugtų gali būti toliau panaudota, tuo pačiu sumažinant maisto atliekų kiekį, ekologinį pėdsaką. Projekto proceso metu išsiskirs gerokai mažiau CO2, susijusio su atliekų transportavimu, taip pat, 50-75% išaugs ir vandens panaudojimo efektyvumas, dėl didelio vandens kiekio, esančio atliekose. Tikimasi, kad šis žiedinės ekonomikos modelis paskatins ir naujų darbų kūrimąsi alaus gamybos pramonėje. 

Projekto aprašas