LIFE REFRESHMENT - iš alaus gamybos atliekų – sveikų gėrimų gamyba

LIFE15 ENV/BE/000267

Alaus gamybos proceso metu vienai tonai etilo spirito pagaminti sunaudojama 3,3–3,5 tonos grūdų ir susidaro apie 11 t žlaugtų. Šiose atliekose yra nemažai baltymų ir skaidulų bei didelis kiekis vandens. Šiuo metu dalis šių alaus ir salyklo gamybos atliekų panaudojama pašarui, tačiau kiti galimi jo panaudojimai mažai tirti. 

Belgijos LIFE projektas LIFE REFRESHMENT, koordinuojamas vienos didžiausių pasaulio alaus gamintojų, įmonės InBev, siekia alaus gamybą paversti tvaresne ir rasti naudingų alaus gamybos atliekų panaudojimo būdų.

Projekto metu bus taikomas žiedinės ekonomikos modelis: iš alaus pramonės tarpinių produktų bus gaminami dviejų tipų nealkoholiniai gėrimai. Vienas sveikuoliškas gėrimas bus gausus skaidulų ir probiotikų, kitas – bus fermentuotas gazuotas gėrimas. Be to, šių sveikų gėrimų gamyboje susidarantys tarpiniai produktai bus taip pat galimai panaudojami pusryčių javainių gamybai. Tokiu būdu atliekų kiekis bus sumažinamas iki minimumo.

Net 30 % alaus gamybos atliekų žlaugtų gali būti toliau panaudota, tuo pačiu sumažinant maisto atliekų kiekį, ekologinį pėdsaką. Projekto proceso metu išsiskirs gerokai mažiau CO2, susijusio su atliekų transportavimu, taip pat, 50-75% išaugs ir vandens panaudojimo efektyvumas, dėl didelio vandens kiekio, esančio atliekose. Tikimasi, kad šis žiedinės ekonomikos modelis paskatins ir naujų darbų kūrimąsi alaus gamybos pramonėje. 

Projekto aprašas

LIFE13 ENV/ES/000665
LIFE AGROintegra - Tvarių ir alternatyvių cheminių produktų Europos augalų apsaugai demonstravimas

Projekto LIFEAGROINTEGRA tikslas buvo skatinti inovatyviausias integruotojo kenkėjų valdymo (IPM) priemones žemės ūkio sektoriuje, kaip perspektyvią cheminių pesticidų naudojimo alternatyvą. Šiuo tikslu projekto tikslas buvo parodyti esamų žemos rizikos fitosanitarinių alternatyvų veiksmingumą ir naudą aplinkai bei sukurti praktines priemones, kurios padėtų ūkininkams pereiti prie IPM.

Plačiau
LIFE17 IPC/SI/000007
LIFE IP CARE4CLIMATE - Šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimo skatinimas

Projektas „LIFE IP CARE4CLIMATE“ remia Slovėnijos šiltnamio efektą sukeliančių dujų veiklos plano ir 2014–2020 m. Nacionalinio energijos vartojimo efektyvumo veiksmų plano įgyvendinimą. Projektas padės pašalinti įgyvendinimo spragas ir kliūtis, kad būtų galima greičiau ir kaip įmanoma ekonomiškiau įgyvendinti 2030 m. planuose numatytus tikslus.

Plačiau
LIFE12 NAT/IT/000807
WOLF IN THE ALPS - koordinuotas vilkų apsaugos įgyvendinimas

Projekto tikslas buvo įgyvendinti ir koordinuoti tarpvalstybinius vilkų išsaugojimo veiksmus Alpėse (Italijoje ir Slovėnijoje). Taip pat sumažinti vilkų apsinuodijimo galimybę, padidinti apsaugą nuo brakonierių bei apsaugoti gyvulius nuo neigiamo vilkų poveikio, padidinti medžiotojų, piemenų, vietos bendruomenių, studentų ir piliečių žinias apie vilkų išsaugojimą, kontroliuoti reprodukcinių vietų skaičių ir nustatyti galimą hibridizaciją su šunimis, pasiekti ilgalaikį vilkų genetinį gyvybingumą.

Plačiau