LIFE ECLAT - Naujas žiedinės ekonomikos modelis pramonėje

LIFE15 ENV/IT/000369

Kieti darbo stalviršiai ir plytelės virtuvėms bei vonios kambariams gaminamos iš keraminių,  polimerinių arba kompozitinių medžiagų, tačiau šių medžiagų atliekos yra netinkamos perdirbimui. Apdirbant keramiką susidaro dideli atliekų kiekiai, o dirbiniai, pagaminti iš kompozicinių medžiagų, t.y. susmulkinto akmens, susieti sintetiniais klijais (pavyzdžiui, epoksidinėmis ir poliesterinėmis dervomis), yra vos perdirbami, nes jų pagrindiniai komponentai negali būti atskirti. Be to, gamybos procesui reikia daug natūralaus akmens (marmuro ir kvarco) išteklių. Per 2 metus bendras Europos Sąjungoje sunaudojamų akmenų kiekis išaugo daugiau nei 18 % lyginant 2005 m. ir 2007 m. (2007 m. sudarė apie 1,1 mlrd. m2). Apskaičiuota, kad iš vieno kvadratinio metro kompozicinių medžiagų stalviršių gamyboje susidaro 1,3 kg dervomis užterštų atliekų, 3 l apdailos medžiagų ir 4 kg atraižų. 

Pagrindinis projekto „ECLAT“ tikslas yra apjungti keraminių stalviršių ir plytelių gamybą į uždarą ciklą pagal žiedinės ekonomikos veiksmų planą (angl. Circular Economy Action Plan) ir efektyvaus išteklių naudojimo Europos planą (angl. Roadmap to a Resource Efficient Europe) pradedant nuo mechaninių ir terminių procesų bei užbaigiant - eksploatuoti netinkamų produktų perdirbimu. Projekte bus įdiegtas novatoriškas formavimo procesas, siekiant kad visos apdorojimo metu susidariusios atliekos galėtų būti pakartotinai panaudotos tame pačiame gamybos procese. Taip pat bus patobulintos gaminių pakuotės, jas gaminant vietoje reikiamo keramikos gaminio dydžio. Tokiu būdu reikalingas kartono kiekis bus sumažintas 60-70 %.

Projekto aprašas

LIFE15 ENV/BE/000204
LIFE RECYSITE - ekologiškų kompozicinių medžiagų gamyba iš biodervų ir natūralaus pluošto

Projekto RECYSITE tikslas - sukurti termostatines ekologiškas kompozicines medžiagas iš atsinaujinančių išteklių: natūralų pluoštą iš biologinių atliekų (sėmenų pluošto) ir biodervų (linų sėmenų aliejaus ir huminų). Projektas optimizuos dviejų biologinių medžiagų - pluoštų ir dervų - apdorojimą dviejuose bandomuosiuose įrenginiuose, kuriuose bus gaminamos efektyvios ir 100 % perdirbamos ekologiškos kompozicinės medžiagos.

Plačiau
LIFE16 ENV/ES/000481
SUBproducts4LIFE - naujoviškos žiedinės ekonomikos modelis, kuriame panaudojami pramoniniai subproduktai ir atliekos

Projekto „Subproducts4LIFE“ tikslas - parodyti daugkartinį pramonės simbiozės modelį, skirtą pakartotinai panaudoti elektros jėgainių ir plieno gaminių atliekas, išvalant užterštus dirvožemius ir apleistas teritorijas. Tai apims anglių pelenų ir gipso pakartotinį naudojimą iš elektrinių ir dviejų rūšių plieno šlaką.

Plačiau
LIFE15 ENV/IT/000396
LIFE-BIOREST - užterštos žemės atkūrimas bioremediacijos pagalba

Projekto „LIFE-BIOREST“ tikslas - pasitelkiant grybus ir bakterijas sukurti bioremediacijos metodą užterštų teritorijų valymui. Šis metodas bus naudojamas bioremediuoti dirvožemį šiaurinės Italijos Fidenza teritorijoje, sumažinant teršalų kiekį, pritaikant gyvenamosioms ir visuomeninėms reikmėms bei atkuriant ekologines objekto funkcijas.

Plačiau