LIFE TRiFOCAL London – gurmaniška vakarienė iš maisto likučių

LIFE15 GIE/UK/000867

Apskaičiuota, kad kiekvienas metais Europos Sąjungos šalyse yra išmetama apie 89 mln. tonų maisto. Spėjama, kad šis kiekis iki 2020 m. gali išaugti iki 120 mln. tonų. Maisto sistemos valdymas yra itin sudėtingas dideliuose augančiuose miestuose, tokiuose kaip Londonas. Šeimų ūkiai Londone išmeta apie 900 000 t maisto kiekvienais metais, iš kurių net 540 000 tonų galėtų būti išvengta.

Toks didelis kiekis maisto atliekų turi neigiamą poveikį aplinkai (sąvartynuose susidaro šiltnamio dujos), finansams (perkamas, bet nenaudojamas maistas, geras maistas išmetamas vietoje to, kad būtų paskirstytas skurdžiau gyvenantiems žmonėms) ir visuomenei (maisto atliekų surinkimas ir perdirbimas kainuoja daugiau nei 60 mln. Eurų per metus Londone).

Siekiant atkreipti dėmesį į šią problemą, 2016 – 2019 m. įgyvendinamas Jungtinės Karalystės informacinis LIFE projektas LIFE TRiFOCAL London, kuriuo siekiama paskatinti darnią maisto atliekų sistemą miestuose. Šia informacine kampanija siekiama: maisto atliekų prevencijos, sveiko ir tvaraus maitinimosi skatinimo keičiant pirkimo ir maisto ruošimo įgūdžius, neišvengiamų maisto atliekų perdirbimo.

Vienas iš projekto renginių buvo Londone suorganizuota puota, kurios metu restoranų šefai ruošė gurmaniškus trijų dalių patiekalus miestiečiams iš maisto likučių ir maisto produktų, kuriuos kiti restoranai būtų išmetę. Panaudojus duonos, mėsos, daržovių likučius buvo sukurti tokie patiekalai kaip rozmarinų ir migdolų pieno sriuba su duonos trapučiais ir vištienos karis. Tai pirmasis projekto bandymas paskatinti londoniečius maitintis sveikai ir tausojant aplinką.

Projekto aprašas