LIFE SAVE – įranga, paverčianti automobilį hibridiniu

LIFE16 ENV/IT/000442

Transporto sektorius yra atsakingas už 63% iškastinio kuro naudojimą ir 29% CO2 emisijų išsiskyrimą. Ambicingi Europos Sąjungos planai, susiję su CO2 emisijų mažinimu, bei šalių siekis būti mažiau energetiškai priklausomiems skatina ieškoti aplinkai draugiškesnių, mažiau iškastinio kuro naudojančių transporto metodų.

2018 m. kovo 25–29 d. Lietuvos LIFE delegacija mokomojo vizito metu lankėsi Italijoje, kur buvo pristatytas Italijos LIFE projektas LIFE SAVE. Projekto esmė – toliau vystyti prototipą, pavadinimu HySolarKit, kuris buvo sukurtas prieš tai vykdžius HORIZON 2020 projektą. Pagrindinis šio LIFE projekto LIFE SAVE tikslas – sukurti rinkai paruoštą šios technologijos versiją.

Ši technologija – tai prie automobilio primontuojamas įrenginys, kuris paverčia automobilį su vidaus degimo varikliu į hibridinį, saulės energija varomą automobilį. Lankstūs, ant automobilio stogo pritaisomi saulės kolektoriai pakrauna transporto priemonės bateriją. Ši hibridinė sistema apima du elektrinius motorus automobilio galiniuose ratuose, saulės kolektorius ir elektroninę sąsają, kuri sujungia bateriją su automobilio kontrolės sistema. Tokiu būdu sumažinamas kuro naudojimas ir šiltnamio dujų išsiskyrimas.

Projektu siekiama sukonstruoti ir Maltoje išbandyti 4 tokius prototipus. Taip pat bus siekiama susitarimų su privačiomis ir viešojo transporto bei draudimo kompanijomis Maltoje dėl šios įrangos naudojimo praktikoje.

Remiantis sukurtu verslo planu, tokia įranga vienam automobiliui turėtų kainuoti 3000–3300 eurų. Ši investicija automobilio savininkui atsipirktų per 3–4 metus. Su šia technologija iki 25% sumažėtų kuro sąnaudos ir iki 12% sutrumpėtų pakrovimo laikas. 

Projekto aprašas