NAUJIENOS

Europos solidarumo korpusas - nauja Europos Sąjungos iniciatyva

2017 m. gruodžio 27 d.

2017-12-07 d. Europos solidarumo korpusui suėjo vieneri metai. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri jauniems žmonėms suteikia galimybę savanoriškai dirbti Europos bendruomenei naudinguose projektuose savo šalyje ar užsienyje.

Per pastaruosius 12 mėnesių daugiau kaip 40 000 jaunuolių iš ES prisijungė prie šios iniciatyvos. Šiemet Europos Komisija paskelbė pirmąjį LIFE programos kvietimą dėl savanorių prisidėjimo prie „Natura 2000“ teritorijų išsaugojimo. Vertinimo metu buvo atrinkti du projektai iš Ispanijos ir vienas iš Italijos. Per artimiausius dvejus metus beveik tūkstantis jaunų gamtos mėgėjų skirs savo laiką ir energiją laukinių gyvūnų bei buveinių apsaugai. Tai padės parengti naujos kartos ES darbuotojus, turinčius įgūdžių ir patirties, reikalingos norint kuo geriau pasinaudoti užimtumo galimybėmis šiuolaikinėse darbo rinkose.

Siekiant sumažinti grėsmę 11 paukščių rūšių ir buveinių Italijos projekto Life CHOO-NA! metu bus apmokyta 310 jaunuolių. Savanoriai padės saugoti lizdus ir kovoti su brakonieriavimu. Tuo tarpu Ispanijos projektai didins informuotumą apie „Natura 2000“ tinklą.

Pirmojo Ispanijos projekto metu 300 jaunuolių bus apmokyti praktinių gamtos išsaugojimo ir priežiūros įgūdžių, kurių reikia norint tinkamai stebėti paukščių populiacijas. Po apmokymų savanoriai skleis žinias visuomenei apie Natura 2000 tinklą ir  jo svarbą.

Prie kito Ispanijos projekto „LIFE IS EVERGREEN WITH VOLUNTEERS“ prisijungs dar 300 jaunų žmonių iš Galicijos, šiaurės vakarų Ispanijos. Jų tikslas - išsaugoti buveines, pašalinti invazines svetimas rūšis ir suregistruoti vietinę augaliją bei gyvūniją. Nors Galicija turi daugiau kaip 60 „Natura 2000“ tinklo saugomų teritorijų, tačiau trūksta kvalifikuotų žmonių, kurie galėtų sumažinti žmogaus poveikį aplinkai.

Daugiau apie Solidarumo korpusą: https://europa.eu/youth/solidarity_en.

2018 m. birželio 4 d.
Atnaujintas LIFE Bendrojo finansavimo skyrimo tvarkos aprašas!

Primename, kad Lietuvoje planuojamų įgyvendinti LIFE projektų pareiškėjai, kaip ir kasmet, galės kreiptis į Aplinkos ministeriją dėl bendrojo finansavimo iš Lietuvos Valstybės biudžeto.

Plačiau
2018 m. gegužės 31 d.
EUROPOS KOMISIJA SIŪLO DIDINTI LIFE FINANSAVIMĄ PO 2020 M.!

Europos Sąjungos žalioji savaitė (angl. EU Green Week) - didžiausias Europos aplinkosaugos renginys. Jos metu Karmenu Vella, Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, jūrų reikalus ir žuvininkystę paskelbė 2016 ir 2017 m. LIFE apdovanojimų laimėtojus. Sveikindamas nugalėtojus, komisaras teigė, kad apdovanoti projektai rodo, kaip LIFE daro įtaką mūsų aplinką, gamtą, klimatą, miestus ir visų ES piliečių gyvenimus. Jie patvirtina LIFE programos naudą - remia vietos inovacijas, kurios naudingos visiems europiečiams.“

Plačiau
2018 m. gegužės 28 d.
Int. seminaras LIFE gamtiniams projektams - jau gegužės 30 d.!

Informuojame, kad projekto „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje“ grupė gegužės 30 d. organizuoja internetinį seminarą LIFE programos pareiškėjams. Internetinis seminaras skirtas LIFE programos 2018 m. kvietimo pareiškėjams bei LIFE projektų vykdytojams ir siekia supažindinti su LIFE Gamtos ir biologinės įvairovės projektų koncepcijomis. Planuojama, kad viena internetinio seminaro valanda (10:00 - 11:00) bus skirta apžvelgti visas koncepcijos aprašymo formas ir jų pildymą, o antra valanda (11:00 - 12:00) bus skirta šiuo metu įgyvendinamiems LIFE projektams. Kviečiame užduoti klausimus tiek seminaro metu, tiek iš anksto el.paštu info@lifeprojektai.lt. Seminaras vyks anglų kalba. Seminarą ves ekspertas iš Suomijos Mikko Tiira, su LIFE programa dirbantis nuo 1999 m., turintis patirties gamtos ir biologinės įvairovės bei Integruotuose LIFE projektuose. Internetinis seminaras bus transliuojamas tiesiogiai. Po internetinio seminaro, jo įrašą galėsite rasti mūsų svetainėje. Numatoma trukmė - 2 valandos. Seminaras NEMOKAMAS Registracija jau prasidėjo!

Plačiau