NAUJIENOS

Europos solidarumo korpusas - nauja Europos Sąjungos iniciatyva

2017 m. gruodžio 27 d.

2017-12-07 d. Europos solidarumo korpusui suėjo vieneri metai. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri jauniems žmonėms suteikia galimybę savanoriškai dirbti Europos bendruomenei naudinguose projektuose savo šalyje ar užsienyje.

Per pastaruosius 12 mėnesių daugiau kaip 40 000 jaunuolių iš ES prisijungė prie šios iniciatyvos. Šiemet Europos Komisija paskelbė pirmąjį LIFE programos kvietimą dėl savanorių prisidėjimo prie „Natura 2000“ teritorijų išsaugojimo. Vertinimo metu buvo atrinkti du projektai iš Ispanijos ir vienas iš Italijos. Per artimiausius dvejus metus beveik tūkstantis jaunų gamtos mėgėjų skirs savo laiką ir energiją laukinių gyvūnų bei buveinių apsaugai. Tai padės parengti naujos kartos ES darbuotojus, turinčius įgūdžių ir patirties, reikalingos norint kuo geriau pasinaudoti užimtumo galimybėmis šiuolaikinėse darbo rinkose.

Siekiant sumažinti grėsmę 11 paukščių rūšių ir buveinių Italijos projekto Life CHOO-NA! metu bus apmokyta 310 jaunuolių. Savanoriai padės saugoti lizdus ir kovoti su brakonieriavimu. Tuo tarpu Ispanijos projektai didins informuotumą apie „Natura 2000“ tinklą.

Pirmojo Ispanijos projekto metu 300 jaunuolių bus apmokyti praktinių gamtos išsaugojimo ir priežiūros įgūdžių, kurių reikia norint tinkamai stebėti paukščių populiacijas. Po apmokymų savanoriai skleis žinias visuomenei apie Natura 2000 tinklą ir  jo svarbą.

Prie kito Ispanijos projekto „LIFE IS EVERGREEN WITH VOLUNTEERS“ prisijungs dar 300 jaunų žmonių iš Galicijos, šiaurės vakarų Ispanijos. Jų tikslas - išsaugoti buveines, pašalinti invazines svetimas rūšis ir suregistruoti vietinę augaliją bei gyvūniją. Nors Galicija turi daugiau kaip 60 „Natura 2000“ tinklo saugomų teritorijų, tačiau trūksta kvalifikuotų žmonių, kurie galėtų sumažinti žmogaus poveikį aplinkai.

Daugiau apie Solidarumo korpusą: https://europa.eu/youth/solidarity_en.