NAUJIENOS

Mokomasis vizitas Italijoje

2018 m. balandžio 6 d.

Kovo 25 – 29 dienomis Lietuvos LIFE delegacija mokomojo vizito metu lankėsi Italijoje.

Italija – viena sėkmingiausių šalių LIFE programoje. Nuo 1992 m. įgyvendinti 828 Italijos LIFE projektai (tarp jų – 2 integruotieji projektai), tai sudaro net 18 % visų Europos Sąjungos LIFE projektų. Italijoje įgyvendinama nemažai su vandeniu, atliekomis ir išteklių efektyvumu susijusių LIFE projektų, kurių trūkumas jaučiamas Lietuvoje.

Vizito metu aplankytos Italijos organizacijos, vykdančios LIFE projektus Ventotene saloje (lankytas gamtinis projektas, susijęs su invazinių rūšių naikinimu - LIFE PonDerat LIFE14 NAT/IT/000544), Loro Ciuffenna (pamatytas gamtinis bei „arti rinkos esantis“ projektas - LIFE GRANATHA LIFE15 NAT/IT/000837), Sesto Fiorentino (išteklių efektyvumo projektas susijęs su žemės ūkiu - LIFE HORTISED LIFE14 ENV/IT/000113), Lucca (popieriaus pramonės atliekų panaudojimas - LIFE ECO-PULPLAST LIFE14 ENV/IT/001050) miestuose, lankytasi Italijos aplinkos, žemės ir jūros ministerijoje Romoje, kur susitikta su 3 aplinkos ir išteklių efektyvumo projektų vykdytojais (OLIVE4CLIMATE LIFE15 CCM/IT/000141, i-REXFO LIFE LIFE16 ENV/IT/000547, LIFE SAVE LIFE16 ENV/IT/000442) bei dalintasi patirtimi su Italijos LIFE Nacionaliniais kontaktiniais asmenimis. Taigi, iš viso buvo susipažinta su septyniais Italijoje vykdomų LIFE projektų vykdytojais ir partneriais.

Šio mokomojo vizito tikslas buvo pasidalinti LIFE programos patirtimi su Italijos atstovais, pamatyti sėkmingų LIFE projektų įgyvendinimo vietas, sužinoti daugiau apie projektų rengimą, administravimą ir viešinimo priemones. Tikimės, kad mokomojo vizito metu užmegzti ryšiai paskatins tarptautinį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Italijos partnerių.

Nuo šiol, penktadienio rubrikoje „Geriausi LIFE projektai“ kviesime iš arčiau susipažinti ir su Italijoje aplankytais LIFE projektais.

2018 m. liepos 17 d.
IEŠKOME NAUJO KOMANDOS NARIO!

Jei išmanai finansus, buhalteriją ir personalo reikalus, mėgsti organizuoti renginius ir priimti naujus iššūkius, gali rengti ataskaitas anglų kalba, nori patobulėti LIFE projektų biudžeto rengime ir sutinki dirbti pusę etato, kviečiame prisijungti prie mūsų projekto komandos! Konkursas bus skelbiamas rugpjūčio viduryje ir dokumentai bus priimami VATARAS sistemoje. Jei norite sužinoti daugiau, rašykite info@lifeprojektai.lt.

Plačiau
2018 m. liepos 16 d.
EASME siūlo pagalbą LIFE integruotųjų projektų rengėjams

Atsižvelgiant į integruotųjų projektų (IP) strateginę reikšmę, EASME yra pasirengusi pareiškėjus konsultuoti dėl konkrečių projektų idėjų ir suteikti maksimalią paramą visiems pareiškėjams, rengiantiems IP koncepcijas. Reiktų pažymėti, kad dėl sąžiningos konkurencijos ir labai didelio skaičiaus, tradicinių projektų pareiškėjams tokie patarimai dėl konkrečių projektų idėjų nėra teikiami.

Plačiau
2018 m. liepos 10 d.
Liepos 16 d. - paskutinė diena kreiptis dėl bendrojo finansavimo klimato projektams!

Dar nepateikėte paraiškos gauti Lietuvos bendrąjį LIFE finansavimą savo klimato projektui? Kviečiame suskubti ir bendrojo finansavimo paraiškos formas Aplinkos ministerijai pateikti iki liepos 16 d. Atnaujintą LIFE bendrojo finansavimo paraiškos formą galite rasti čia. Primename, kad visiems klimato projektams gali būti skiriamas iki 55% LIFE finansavimas ES biudžeto lėšomis. Nacionalinio bendrojo finansavimo lėšomis gali būti padengiama iki 25% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Pateikti pilną paraišką Klimato politikos paprogramės projektams Europos Komisijai reikia iki rugsėjo 12 d. LIFE programos projektų koncepcijos bei paraiškos teikiamos Europos Komisijai per paraiškų pateikimo sistemą.

Plačiau