NAUJIENOS

Pateikta daugiau nei 1000 LIFE Aplinkos projektų koncepcijų!

2018 m. birželio 22 d.

Birželio 12–14 d. pasibaigus terminams Europos Komisijai teikti 10 psl. LIFE Aplinkos paprogramės koncepcijas, skelbiama, kad sulaukta daugiau nei 1000 koncepcijų. Koncepcijos gautos iš visų 28-ių ES šalių. 54% koncepcijų priskiriamos Aplinkos ir išteklių naudojimo efektyvumo prioritetinei sričiai, 30% - Gamtos ir biologinės įvairovės, 16% - Aplinkos valdymo ir informavimo.  

Bendra projektų, siekiančių spręsti aplinkos problemas, vertė – 3,3 mlrd. eurų, iš jų: 1,7 mlrd. Aplinkos ir išteklių naudojimo efektyvumo projektų, 1,3 mlrd. - Gamtos ir biologinės įvairovės, 350 mln. - Aplinkos valdymo ir informavimo projektų. Prašoma ES parama vykdyti šiuos projektus - 1,8 mlrd. eurų. Deja, ši suma net aštuonis kartus viršija bendrą 217 mln. eurų biudžetą, taigi, tik geriausios idėjos bus atrinktos ir jų pareiškėjai pakviesti dalyvauti kitame atrankos etape.

Gautos koncepcijos bus netrukus vertinamos, o atrankos rezultatai bus skelbiami spalio mėnesį. Atrinktų koncepcijų pareiškėjai iki 2019 m. sausio mėn. pabaigos bus kviečiami pateikti pilnas paraiškas. Pilnos paraiškos bus vertinamos iki birželio mėnesio, o sėkmingi projektai galės būti pradėti vykdyti 2019 m. rugpjūčio mėn.

Primename, kad LIFE Klimato paprogramės terminas teikti pilnas paraiškas EK yra rugsėjo 12 d. Besikreipiantys dėl bendrojo finansavimo klimato paprogramės, bendrojo finansavimo paraiškos formas turės pateikti Aplinkos ministerijai iki 2018 m. liepos 16 d.

2018 m. rugsėjo 13 d.
Paskirtas bendrasis finansavimas klimato projektams

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2018 m. rugsėjo 11 d. įsakymu paskirtas 2018 m. Lietuvos LIFE bendrasis finansavimas klimato projektams. Dėl galimybės gauti bendrąjį finansavimą (kurio lėšomis gali būti padengiama iki 25 proc. visų tinkamų projekto išlaidų) kreipėsi pareiškėjai, atstovaujantys tris Klimato paprogramės projektus. Du projektai atstovavo klimato kaitos švelninimo prioritetinę sritį, vienas - prisitaikymo prie klimato kaitos sritį. Dviejuose projektuose Lietuvos atstovai buvo pagrindiniai pareiškėjai, viename - tarptautinio projekto partneriai. Preliminarus finansavimas skirtas Aleksandro Stulginskio Universiteto vadovaujamam projektui "Klimatui sumanios pieno gamybos holistinis valdymas". Atkreipiame dėmesį, kad paskirtas finansavimas yra preliminarus, o galutinis sprendimas skirti bendrojo finansavimo lėšas bus priimtas ir galutinis lėšų dydis patvirtintas Europos Komisijai teigiamai įvertinus paraišką ir pakvietus pareiškėjus pasirašyti sutartį dėl atitinkamo LIFE projekto įgyvendinimo.

Plačiau
2018 m. rugsėjo 10 d.
XV KONFERENCIJA - DISKUSIJŲ FORUMAS "ATLIEKŲ TVARKYMAS 2018"

Konferencija - diskusijų forumas „Atliekų tvarkymas" yra vienintelis ilgalaikis tvarus renginys Lietuvoje. Jo tikslas – įkvėpti dalyvius orientuotis į sąmoningus verslo sprendimus, atsakingus tiekėjus, partnerių ir suinteresuotų grupių tinklo stiprinimą, visuomenės įsitraukimą, pozityvų pokytį ir tvarų veiklos tęstinumą.

Plačiau
2018 m. rugpjūčio 28 d.
Eko-inovacijų finansavimo galimybės – vienoje vietoje

Be Europos Sąjungos LIFE programos, yra daug kitų programų ir galimybių verslo įmonėms gauti finansavimą eko-inovacijų idėjoms įgyvendinti. Nepaisant to, kartais šią informaciją būna sunku rasti, nes programas administruoja skirtingos institucijos ir informacija apie jas pateikiama skirtingose vietose, nesistemingai. Kad ši informacija būtų lengviau pasiekiama ir naudinga, surinkome ją į vieną vietą. Rasite kiekvienos programos tikslą, informaciją apie finansavimą ir terminus, administruojančiąją instituciją bei nuorodą į svetainę. Kviečiame naudotis ir įgyvendinti savo eko-inovacijų idėjas!

Plačiau