NAUJIENOS

Pateikta daugiau nei 1000 LIFE Aplinkos projektų koncepcijų!

2018 m. birželio 22 d.

Birželio 12–14 d. pasibaigus terminams Europos Komisijai teikti 10 psl. LIFE Aplinkos paprogramės koncepcijas, skelbiama, kad sulaukta daugiau nei 1000 koncepcijų. Koncepcijos gautos iš visų 28-ių ES šalių. 54% koncepcijų priskiriamos Aplinkos ir išteklių naudojimo efektyvumo prioritetinei sričiai, 30% - Gamtos ir biologinės įvairovės, 16% - Aplinkos valdymo ir informavimo.  

Bendra projektų, siekiančių spręsti aplinkos problemas, vertė – 3,3 mlrd. eurų, iš jų: 1,7 mlrd. Aplinkos ir išteklių naudojimo efektyvumo projektų, 1,3 mlrd. - Gamtos ir biologinės įvairovės, 350 mln. - Aplinkos valdymo ir informavimo projektų. Prašoma ES parama vykdyti šiuos projektus - 1,8 mlrd. eurų. Deja, ši suma net aštuonis kartus viršija bendrą 217 mln. eurų biudžetą, taigi, tik geriausios idėjos bus atrinktos ir jų pareiškėjai pakviesti dalyvauti kitame atrankos etape.

Gautos koncepcijos bus netrukus vertinamos, o atrankos rezultatai bus skelbiami spalio mėnesį. Atrinktų koncepcijų pareiškėjai iki 2019 m. sausio mėn. pabaigos bus kviečiami pateikti pilnas paraiškas. Pilnos paraiškos bus vertinamos iki birželio mėnesio, o sėkmingi projektai galės būti pradėti vykdyti 2019 m. rugpjūčio mėn.

Primename, kad LIFE Klimato paprogramės terminas teikti pilnas paraiškas EK yra rugsėjo 12 d. Besikreipiantys dėl bendrojo finansavimo klimato paprogramės, bendrojo finansavimo paraiškos formas turės pateikti Aplinkos ministerijai iki 2018 m. liepos 16 d.