NAUJIENOS

Trečiasis Baltijos šalių LIFE bendradarbiavimo susitikimas

2018 m. rugsėjo 25 d.

2018 m. rugsėjo 19–21 d. Klaipėdoje vyko trečiasis Baltijos šalių LIFE bendradarbiavimo susitikimas. Jame dalyvavo LIFE nacionaliniai kontaktiniai asmenys, gebėjimų stiprinimo projektų atstovai ir projektų vykdytojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Danijos.

Bendroji dalis prasidėjo atskirais šalių pristatymais apie LIFE patirtį jų šalyse, 2017 - 2018 m. LIFE pasiekimus ir vykdomus LIFE projektus. Dalyviai diskutavo trimis grupėmis: apie IP projektus, apie ES pridėtinę vertę ir AfterLIFE. Išdiskutuotos idėjos (pvz., skirtumai tarp tvarumo, atkartojamumo ir perkeliamumo) vėliau apibendrintai pristatyti visiems dalyviams.

Antra vizito diena buvo skirta išvykoms. Aplankytas Drevernoje statomas projekto LIFEMAGNIDUCATUSACROLA (LIFE15 NAT/LT/001024) biomasės perdirbimo cechas, kuris turėtų pradėti veikti po kelių savaičių. Projekto koordinuojančio „Baltijos aplinkos forumo“ atstovai aprodė įsigytą įrangą, pristatė projekto esmę. Apžiūrėjus granulių cechą buvo lankomasi Tyrų pietinėje dalyje, kur buvo apžiūrėtos meldinės nendrinukės buveinės ir atkūrimo darbai.

Taip pat lankytasi Ventės rago ornitologinėje stotyje, kur stoties vyr. ornitologas kartu su LOD atstovais supažindino dalyvius su paukščių migracija ir paukščių rūšimis, saugomomis LIFE projektais.

 

Renginio programa (angl.k) 

LIFE programos Lietuvoje pristatymas