Pareiškėjams

„LIFE gebėjimų stiprinimo Lietuvoje“ projekto grupė teikia įvairias paslaugas:

 • Nemokamai konsultuojame apie Europos Sąjungos LIFE programą, kaip paruošti paraišką, aptariame Jus dominančias temas ir tai, ar Jūsų idėja atitinka ir gali būti finansuojama pagal LIFE programą;
 • Susidomėjus LIFE programa, kviečiame kreiptis į        mus;
 • Esant poreikiui, galime samdyti patyrusius ekspertus, kurie Jus konsultuos rengiant paraišką;

 Konsultacinė medžiaga:

 • LAAIF ir LIFE palyginimas (pdf failas
 • Apie integruotus gamtos projektus (pdf failas)
 • Patarimai LIFE gamtos ir bioįvairovės srities projektų pareiškėjams (pdf failas)
 • Klausimai ir atsakymai apie LIFE aplinkos ir išteklių naudojimo efektyvumo paraiškas (pdf failas)
 • 2018 - 2020 daugiametės LIFE programos naujovės (pdf failas)
 • Preparation of a LIFE Proposal: Tips and considerations (Ispanijos CARTIF centro atstovės pranešimas LIFE info dienoje Vilniuje 2018.04.25 d.) (pdf failas)
 • Eko-inovacijų finansavimo galimybės (pdf failasnauja!

   

 

2018 m. rugsėjo 13 d.
Paskirtas bendrasis finansavimas klimato projektams

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2018 m. rugsėjo 11 d. įsakymu paskirtas 2018 m. Lietuvos LIFE bendrasis finansavimas klimato projektams. Dėl galimybės gauti bendrąjį finansavimą (kurio lėšomis gali būti padengiama iki 25 proc. visų tinkamų projekto išlaidų) kreipėsi pareiškėjai, atstovaujantys tris Klimato paprogramės projektus. Du projektai atstovavo klimato kaitos švelninimo prioritetinę sritį, vienas - prisitaikymo prie klimato kaitos sritį. Dviejuose projektuose Lietuvos atstovai buvo pagrindiniai pareiškėjai, viename - tarptautinio projekto partneriai. Preliminarus finansavimas skirtas Aleksandro Stulginskio Universiteto vadovaujamam projektui "Klimatui sumanios pieno gamybos holistinis valdymas". Atkreipiame dėmesį, kad paskirtas finansavimas yra preliminarus, o galutinis sprendimas skirti bendrojo finansavimo lėšas bus priimtas ir galutinis lėšų dydis patvirtintas Europos Komisijai teigiamai įvertinus paraišką ir pakvietus pareiškėjus pasirašyti sutartį dėl atitinkamo LIFE projekto įgyvendinimo.

Plačiau
2018 m. rugsėjo 10 d.
XV KONFERENCIJA - DISKUSIJŲ FORUMAS "ATLIEKŲ TVARKYMAS 2018"

Konferencija - diskusijų forumas „Atliekų tvarkymas" yra vienintelis ilgalaikis tvarus renginys Lietuvoje. Jo tikslas – įkvėpti dalyvius orientuotis į sąmoningus verslo sprendimus, atsakingus tiekėjus, partnerių ir suinteresuotų grupių tinklo stiprinimą, visuomenės įsitraukimą, pozityvų pokytį ir tvarų veiklos tęstinumą.

Plačiau