Life EWWR – Europos atliekų mažinimo savaitė

LIFE12 INF/BE/000459

Visuomenė jau spėjo įsidėmėti kasmet, paskutinę lapkričio savaitę, vykstančią Europos Atliekų mažinimo savaitę. Lietuva joje dalyvauja nuo 2015 m. ir kiekvieną kartą pritraukia vis daugiau dalyvių: 2017 m. dalyvavo 149 Lietuvos institucijos ir buvo suorganizuota daugiau nei 400 renginių.

Nepaisant augančio populiarumo, ne visi žino, kad Atliekų mažinimo savaitė buvo pradėta LIFE projekto Life EWWR, kurį koordinavo Prancūzija. Šis informacinis projektas buvo itin sėkmingas ir net išrinktas geriausiu LIFE informaciniu projektu. Jis siekė sumažinti susidarančių komunalinių atliekų kiekį, šviesti apie atliekų mažinimo būdus, pabrėžti konkrečius sėkmingus pavyzdžius, paskatinti pokyčius europiečių gyvenimuose, į šviečiamąsias programas ir renginius įtraukiant kuo įvairesnius dalyvius – visuomenę, valdžios institucijas, verslą ir kt. 

Pirmoji atliekų savaitė Europoje vyko 2009 m., o 2011 m. joje dalyvavo jau apie 2 mln. žmonių. Kiekvienais metais paskelbiama tema, į kurią norima atkreipti dėmesį. Štai 2016 m. tema buvo pakuotės atliekos, 2017 m. buvo kviečiama suteikti naują gyvenimą ir rasti būdų pakartotinai naudoti atliekas. Projekto svetainėje pateikiami pavyzdžiai, kaip visuomenė ir institucijos gali dalyvauti šioje savaitėje (pvz. darbeliai, atliekų rūšiavimo varžybos, nebenaudojamų daiktų aukojimas labdarai).

Aplinkos ministerija, kaip ir kiekvienais metais, kviečia visus, kam rūpi mažinti atliekų gausą, pradėti ruoštis ir aktyviai dalyvauti Europos atliekų mažinimo savaitėje, kuri šiemet vyks lapkričio 17-25 d. Lietuvoje šiemet daugiausia dėmesio bus sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.

Ketinantieji dalyvauti Europos atliekų mažinimo savaitės kampanijoje turėtų pagalvoti, kokius organizuos renginius, susijusius su vienkartinio plastiko gaminių naudojimo prevencija, antrinių šių medžiagų panaudojimu, tinkamu plastiko atliekų tvarkymu. 

Kampanijos dalyvių registracija prasidės spalio 15 d. ir tęsis iki spalio 31 d. Registracijos anketą, idėjų renginiams galima rasti čia.

Projekto aprašas