LIFE YEAST - alaus daryklos atliekų perdirbimas

LIFE16 ENV/ES/000158

Alaus virimo proceso metu dedamos mielės, kad būtų pradėta fermentacija, paverčiant cukrų alkoholiu ir anglies dioksidu (CO2). Prieš pilnai brandinant alų, mielių perteklius surenkamas ir gali būti panaudotas dar maždaug šešis kartus virinant. Po to tai tampa alaus sunaudotomis mielėmis (BSY) - antru pagal dydį šalutiniu alaus gaminimo produktu (tai sudaro maždaug 15% visų sukurtų šalutinių produktų). BSY turi daug maistinių medžiagų, kurios pasitelkiant technologijas gali pavirsti vertingu šaltiniu. Tačiau BSY yra labai jautri ir greitai galinti sugesti medžiaga dėl mikroorganizmų veiklos. Dėl to ilgą laiką šios atliekos nebuvo perdirbamos. Panaudotas mieles galima būtų išdžiovinti, bet tai užtruktų labai ilgai ir tai būtų labai brangus procesas, reikalaujantis daug energijos. Šiuo metu už Europos ribų aludaris AB „InBev“ vykdo džiovinimą, kad gautų džiovintų alaus mielių, kurias galima parduoti žmonių maistui ir gyvūnų mitybai (daugiausia naminių gyvūnėlių maistui) gaminti. Tačiau didžioji dalis bendrovės pagaminto BSY Europoje (apie 125 000 tonų per metus) parduodama šlapia forma kaip nebrangūs gyvūnų pašarai ūkininkams - tik 10% perdirbama džiovinimo įrenginiuose dėl didelių išlaidų.

Projekto „LIFE YEAST“ tikslas yra sukurti naują metodiką, kaip perdirbti (hidrolizuoti) alaus virimo metu panaudotas mieles (BSY) į vertingas sudedamąsias dalis, kurios galėtų būti naudojamos kaip didelės rinkos vertės žaliavos įvairiose pramonės srityse. Sudaromos dalys apima pritaikytą mielių ekstraktą (CYE), mielių ląstelių sienelę (YCW), iš dalies autolizuotas mieles (PAY) ir bioaktyvius peptidus.

Projektas patikrins, optimizuos ir padidins BSY apdorojimą per pirmuosius 13 projekto mėnesių. Po 21 mėnesio siekiama įrodyti CYE ir YCW naudojimą alaus (AB InBev) ir farmacijos (VLPbio) pramonėje siekiant padidinti fermentacijos proceso efektyvumą ir kaip azoto šaltinį. Projekto pabaigoje bus sukurtas visas inžinerijos paketas, skirtas perduoti technologijas AB „InBev“ alaus darykloms.

Taip pat siekiama ištirti papildomų pramoninių galimybių potencialą: YCW kaip probiotikas gyvūnų pašaruose; PAY kaip fermentacijos aktyvatorius vyno pramonėje; maisto ir kosmetikos pramonėje bioaktyvūs peptidai, turintys sveikatą stimuliuojančių ir antioksidacinių savybių.

Projektu siekiama prisidėti prie žiedinės ekonomikos prioritetinių ES žiedinės ekonomikos veiksmų plano sričių: maisto švaistymo. Šis projektas taip pat tiesiogiai prisidės prie Vandens pagrindų direktyvos (VPD) įgyvendinimo, skatindamas efektyviai naudoti vandens technologijas ir praktiką.

Laukiami rezultatai: prekyboje esančio mielių ekstrakto pakeitimas pritaikytu mielių ekstraktu, gautu iš panaudotų mielių, siekiant sutaupyti 346 kWh elektros energijos, 50 kg gliukozės ir 1 150 litrų vandens. Naujo proceso dėka pakartotinai bus panaudota 11 750 tonų BSY per metus, sutaupyta 11,7 GWh elektros energijos, 38 903 m³ vandens, 1 706 tonos gliukozės ir 3 413 tonų CO2.

Projekto aprašas