LIFE ECOTRAVID - optimizuotos transporto emisijos

LIFE18 CCM/FR/001095

Kelių transportas išmeta beveik 20 % ES šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir yra pagrindinis sektorius, kuriame išmetamų teršalų kiekis vis dar didėja. Manoma, kad 2050 m. transporto sektorius išmes apie 40% CO2, o sunkiasvorių transporto priemonių krovininis transportas taps pagrindiniu antžeminio transporto išmetamo CO2 šaltiniu. Teoriškai hibridinės arba elektrinės transporto priemonės galėtų prisidėti prie šių išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo, tačiau šiuo metu jos nėra naudojamos krovinių gabenimui tolimais atstumais, daugiausia dėl nepakankamo akumuliatoriaus veikimo laiko. Ne visada įmanoma pakeisti krovinių vežimą kelių transportu vidaus vandens ar geležinkelių transportu.

Projekto LIFE ECOTRAVID tikslas - parodyti virtualios pavaros treniruoklio (VMC) programinės įrangos efektyvumą, siekiant sumažinti sunkvežimių ir priekabų degalų sąnaudas ir CO2 emisijas 5–10%. Norint pasiekti šį tikslą, projekto metu bus vykdomos VMC simuliacijos ir išsamiai apskaičiuojami energijos nuostoliai, įvertinant oro pasipriešinimą, riedėjimo trintį ir atsparumą nuolydžiui. Ši sistema veiks kaip dinamiškas kelių transporto parko valdymo planavimo ir sprendimų palaikymo įrankių rinkinys, siūlantis optimalų maršrutą pagal kainą ir sunkvežimio / priekabos konfigūraciją konkrečiai transporto misijai. 20 sunkvežimių ir priekabų bus su jutikliais ir telematika. Kai kuriose transporto misijose taip pat bus galima sumažinti degalų sąnaudas.

Laukiami rezultatai: veikianti VMC programinė įranga, optimizuota remiantis realių kelionių metu surinktais duomenimis; 5–10% sumažinti sunkvežimių ir priekabų, kuriose įrengta ši programinė įranga, degalų sąnaudas (20 transporto priemonių demonstravimo etape). Visoms transporto priemonėms sumažinus degalų suvartojimą 7,5%, būtų galima sutaupyti maždaug 52 000 litrų degalų ir maždaug 140 000 kg išmetamo CO2 kiekio per metus, taip pat sumažinti oro teršalų išmetimus maždaug 13 000g NOx, 82 000g CO ir 740g kietųjų dalelių.

Projektas prisidės prie ES klimato strategijų ir tikslų, susijusių su klimato kaitos švelninimu, įgyvendinimo.

Projekto aprašas