NAUJIENOS

15 apdovanojimų iškilmės „LIFE Awards 2021“!

2021 m. gegužės 10 d.

Šiemet „LIFE Awards 2021“ apdovanojimų iškilmės vyks jau 15 kartą - birželio 2 d., ES žaliosios savaitės (angl. EU Green Week) metu. Nominacijos bus skiriamos trijose kategorijose: gamtos apsauga, aplinka ir klimato veiksmai. Ekspertų žiuri išrinks nugalėtojus kiekvienoje iš šių kategorijų, tačiau kiekvienas Europos Sąjungos pilietis gali atiduoti balsą už savo mėgstamą projektą internete. Daugiausiai balsų gavęs projektas laimės LIFE piliečių prizą (angl. LIFE Citizens‘ prize). Kviečiame susipažinti su visais LIFE apdovanojimų finalininkais ir balsuoti!

5 geriausi projektai šių metų „LIFE Awards 2021“ apdovanojimų gamtos apsaugos (angl. Nature protection) kategorijoje:

  • Projekto “LIFE-GREEN4GREY” (Belgija) metu  buvo siekiama suprojektuoti žaliosios ir mėlynosios infrastruktūros elementus septyniuose tankiai apgyvendintuose priemiesčiuose. Plačiau apie šį projektą: https://lifeprojektai.lt/life-projektai/kiti-projektai/life13-env-be-000212/.
  • Projekto “LIFE ElClimA” (Graikija) metu  siekiama palengvinti Eleonoros sakalo (lot. Eleonoras falcon) prisitaikymą prie vykstančių ir būsimų klimato pokyčių.
  • Projekto „LIFE ENERGY“ (Slovakija) veiklos buvo skirtos 10 paukščių rūšių, išvardytų ES paukščių direktyvos I priede, kurios veisiasi 13 projekto teritorijų, priklausančių „Natura 2000“ tinklui. Šios teritorijos apima migracijos kelius, maitinimo buveines.
  • Projekto „Lille Vildmose“ (Danija)  tikslas buvo atkurti didžiausią likusią aukštapelkę šiaurės vakarų Europos žemumoje - Lille Vildmose.
  • Projekto „TARTALIFE“ (Italija) metu buvo siekiama sumažinti jūrų vėžlių mirtingumą 15 Italijos regionų.

5 geriausi projektai šių metų „LIFE Awards 2021“ apdovanojimų aplinkos (angl. Environment) kategorijoje:

5 geriausi projektai šių metų „LIFE Awards 2021“ apdovanojimų klimato veiksmų (angl. Climate action) kategorijoje:

  • Projekto „LIFE - CLEAN HEAT“ (Vokietija) metu buvo siekiama 15-20% sumažinti medžio anglies deginimą septyniose ES valstybėse narėse.
  • Projekto „LIFE ADAPT2CLIMA“ (Graikija) tikslas buvo palengvinti žemės ūkio prisitaikymą, diegiant ir demonstruojant novatorišką sprendimų palaikymo priemonę.
  • Projekto „LIFE FORECCAsT“ (Prancūzija) tikslas buvo suteikti miško savininkams sukurti valdymo strategiją, atsižvelgiant į klimato kaitos scenarijus, siekiant apsaugoti teritorines miškų ekosistemas ir užtikrinti dinamišką miškininkystę.
  • Projekto „LIFE FRANCA“ (Italija) tikslas numatyti potvynius ir su jais susijusią riziką bei sukurti komunikacijos strategijas pasirinktose Alpių vietovėse, Trento autonominėje provincijoje.
  • Projektu „LowCarbon Feed“ (Ispanija) buvo siekiama įdiegti naujus mažai teršalų išmetančius metodus ir novatorišką praktiką žemės ūkyje, siekiant veiksmingai panaudoti žemės ūkio atliekas iš citrusinių ir ryžių gamybos, kaip alternatyvą deginimui.