NAUJIENOS

Dumbliai – ekonomiškai pagrįstų vandens ekosistemų paslaugų dalis

2022 m. rugsėjo 9 d.

Rugsėjo 6 d. Kaune vyko projekto LIFE 17 ENV/LT/000407 seminaras “Dumbliai – ekonomiškai pagrįstų vandens ekosistemų paslaugų dalis“. Renginio organizatoriai - Gamtos tyrimų centras.  Sveikinimo žodį tarė Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narys prof. Liudas Mažylis.

Projekto vadovė Judita Koreivienė renginio metu pristatė projekto tikslus, tarp kurių paminėjo, kad dumblių žydėjimo mažinimas padeda išgyventi natūralioms ekosistemoms ir sumažinti Baltijos jūros taršą. Projekto metu buvo įsitikinta, kad perteklinė dumblių biomasė yra tinkama žemės ūkio kultūrų skatinimui (pavyzdžiui, miežių) bei biodujų gamybai. Iš vieno kvadratinio metro biomasės galima išgauti 2 kW elektros energijos. Be to, atlikus tyrimus buvo nustatyta, kad dumbliuose esantis fikocianinas pasižymi drėkinančiomis savybėmis.

Renginio metu UAB „Baltic Environment“ projekto ekspertai L. Drazdienė ir J. Drazdas pasidalino patirtimi kuriant du technologiškai skirtingus prototipus, skirtus melsvabakterių ir makrodumblių perteklinei biomasei surinkti.