NAUJIENOS

Išleistas naujas leidinys apie LIFE programą

2016 m. gruodžio 22 d.

2016 m. gruodžio 15 d. apie LIFE programą buvo išleistas naujas leidinys, skirtas apžvelgti aplinkos ir klimato veiksmus bei vertingiausių aplinkosaugos projektų, užbaigtų iki 2015 metų pabaigos, rezultatus.
Iš devynių ES valstybių buvo atrinkti 25 pavyzdiniai projektai. Daugelis šių projektų prisideda prie žiedinės ekonomikos skatinimo, įskaitant pramonės simbiozės, maisto ir kitų organinių atliekų mažinimo, masyvių statybos atliekų ir antrinių žaliavų rinkų steigimo.
Kiti projektai pasižymi energiją taupančiomis technologijomis ir procesais, naujoviškais interneto įrankiais, prisidedančiais prie aplinkosaugos politikos formavimo ir sprendžiančiais triukšmo, oro taršos ir kitas aplinkosaugos problemas.
Atrankos komitetas išrinko penkis pačius geriausius („Best of the Best“) projektus:

  • Efektyvios energijos vartojimo plėtra architektūroje: energijos renovacija, inovacijos ir IKT (EDEA-RENOV), Nr. LIFE09 ENV/ES/000466 (Ispanija);
  • Kvapų ir pavojingų teršalų mažinimas liejyklose, Nr. LIFE10 ENV/FI/000059 (Suomija);
  • Škotijos aplinkosaugos internetas (SEWeb), Nr. LIFE10 ENV/UK/000182 (Jungtinė Karalystė);
  • Labai efektyvios, ekologiškos, energiją taupančios orkaitės (HEO – HEO), Nr. LIFE11 ENV/IT/000103 (Italija);
  • Neeksploatuojamų sąvartynų vertinimas ir metano dujų panaudojimas (ACUMEN), Nr. LIFE11 ENV/UK/000402 (Jungtinė Karalystė).

Visuomenė geriausiu projektu išrinko Ispanijos LIFE projektą POLYMIX Nr. LIFE10 ENV/ES/000516, kurio metu sėkmingai išlydytos polimerų atliekos naudotos asfalto mišinyje tiesiant kelio atkarpą Madride. Šio metodo pritaikymas leistų sumažinti polietileno, polipropileno ir polistireno atliekų bei netinkamų padangų kiekius sąvartynuose. Projekto svetainė.