NAUJIENOS

Ketvirtasis Baltijos šalių LIFE bendradarbiavimo susitikimas

2019 m. lapkričio 13 d.

Lapkričio 7-8 d. Siguldoje (Latvija) vyko ketvirtasis Baltijos šalių susitikimas. Pirmąją dieną aplankėme projekto LIFE PHIPP įgyvendinimo vietą. Projekto tikslas – pagaminti izoliacinę medžiagą iš makulatūros ir kanapių pluošto. Projekto vykdytojų teigimu, klientai labiau linkę rinktis ekologiškesnę produkciją pastatų apšildymui net jeigu produkto degumo klasė yra aukštesnė. Pirmos dienos antroje pusėje Baltijos šalių LIFE projektai pasidalino savo patirtimi.

Antroji vizito diena buvo skirta Baltijos šalių LIFE gebėjimų stiprinimo projektų ir nacionalinių kontaktinių asmenų susitikimui bei pasidalinimui gerąja praktika. Projekto „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje“ vadovė Aušra Šmitienė pristatė LIFE gidą, kurio viena iš sričių Aplinka ir išteklių efektyvumas parengta anglų kalba. Tiek latviai, tiek estai liko sužavėti šiuo įrankiu. Netgi paprašė išversti ir kitas sritis į anglų kalbą. Aktualiausia šiuo metu Gamta ir biologinė įvairovė.

Latvių projekto CAP LIFE LAT vadovas J. Vēbers taip pat pristatė naują įrankį, parengtą latvių kalba, „Evaluation of cost effectiveness“ (rekomenduojame atsidaryti su google chrome naršykle pasirenkant automatinį vertimą į anglų kalbą), kuris LIFE paraiškų rengėjams leidžia pasitikrinti, ar planuojami rezultatai atitinka planuojamą biudžetą. Jei balansas yra išlaikytas, gauni teigiamą atsakymą.

Renginio programa (angl.k.)

LIFE programos Lietuvoje pristatymas

Algae Service for LIFE pranešimas

NutriBiomass4LIFE pranešimas

Peat restore pranešimas