NAUJIENOS

LIFE praktinis seminaras

2021 m. spalio 27 d.

Spalio 21 d. vyko „LIFE praktinis seminaras“, kurį organizavo projektas „LIFE techninė pagalba“. Renginį vedė ekspertė iš Latvijos Inga Račinska, turinti daug patirties dirbant su LIFE projektais. Ekspertė kalbėjo apie naują LIFE paraiškų teikimo sistemą - Funding & tender opportunities portal. Ji pabrėžė, kad pirmiausiai šioje sistemoje reikia užsiregistruoti ir gauti įstaigai suteikiamą kodą (angl. PIC number). Tuomet jau galima pasirinkti dominančią LIFE temą ir pradėti pildyti paraišką nuo administracinės formos A dalies (angl. Part A). Sistemoje reiktų užpildyti pagrindinę informaciją apie pareiškėją (angl. General information), apie partnerius (angl. Participants) ir apibendrintą biudžetą (angl. Budget summary). Lektorė pabrėžė, kad šias formas galima koreguoti.

Be to, ekspertė rekomendavo, užpildžius A dalį, parsisiųsti B dalies paraiškos formą. Užpildžius B dalį, rekomenduojama pdf formatu įkelti, svarbu neviršyti maksimalios nurodytos apimties – 120 psl., 20 MB.

Paraiškos C dalis yra KPI indikatoriai. Lektorė rekomendavo šią dalį atsidaryti per Chrome.

Renginio metu ekspertė atkreipė dėmesį į detalaus biudžeto lentelę. Šioje lentelėje nėra personalo išlaidų, bet šios išlaidos turėtų būti įvardintos paraiškos A dalyje prie apibendrintų biudžeto eilučių.

Lektorė trumpai peržiūrėjo visas paraiškos dalis ir pasidalino įžvalgomis. Taip pat pasidalino mintimis apie 4 vertinimo kriterijus.

 

Renginio pranešimas.

Renginio įrašas (anglų kalba).