NAUJIENOS

LIFE projektai pristatomi Pramonės dienose

2019 m. vasario 4 d.

ES pramonės dienos (angl. EU Industry Days) yra kasmetinis dviejų dienų renginys, kurio tikslas - skatinti diskusijas tarp politikos formuotojų, pramonės ir visuomenės bei sukurti atvirą dialogą dėl pramonės konkurencingumo Europoje. Europai pramonė – ekonomikos variklis, sukuriantis darbo vietas ir vystymosi galimybes. Dėl šios priežasties ES pramonės politika remiasi Europos Komisijos ir pagrindinių suinteresuotųjų šalių dialogu ir partneryste. 2019 m. ES pramonės dienos vyks vasario 5–6 d. Pagrindinis akcentas bus skirtas pasaulinėms tendencijoms, formuojančioms pramonės ateitį. Briuselyje susirinks apie 1500 dalyvių iš Europos ir kitų šalių, kad aptartų tokias temas kaip tvarus finansavimas, dekarbonizavimas, prekyba, skaitmeninimas ir dirbtinis intelektas.

Renginio metu bus eksponuojama paroda, kurioje bus pristatomos naujoviškos idėjos. Iš viso pristatyti 32 projektai, apimantys šešias temines sritis (medžiagos pramonei, energetika, robotika, ateities gamyklos, įgūdžiai ir mados pramonė) ir finansuojamos pagal ES programas, tokias kaip COSME, H2020, Erasmus +, LIFE, Europos inovacijų tarybos bandomoji programa ir Europos regioninės plėtros fondas. Iš 32 parodoje planuojamų pristatyti projektų, bus pristatyti ir 4 LIFE projektai: 2 projektai pagal teminę sritį “Medžiagos pramonei” (BIODOLOMER for LIFE, DURAPULP for LIFE) bei 2 projektai pagal  teminę sritį “Energetika” (LIFE SAVE, SUNCOOL).

Projekto BIODOLOMER for LIFE, Nr. LIFE15 ENV/SE/000315 tikslas - parodyti naujovišką biomedžiagą „Biodolomer“, kuri gaminama iš atsinaujinančių šaltinių, yra biologiškai skaidoma, kompostuojama ir gali būti paverčiama į bio-energiją su mažesnėmis CO2 emisijomis. Projekto metu bus išbandyta ar ši medžiaga gali pakeisti etaloninius plastikinius produktus, tokius kaip šaldymo maišeliai, stalo įrankiai, maisto ir gėrimų pakuotės, siekiant įsitikinti, ar galima šią medžiagą pristatyti Europos plastiko ir pakavimo pramonei. Projekto svetainė: https://biodolomerforlife.se/.

Pagrindinis projekto DURAPULP for LIFE, Nr. LIFE14 ENV/SE/000258 tikslas yra sėkmingai pademonstruoti 3D formato pluoštinių kompozicinių gaminių gamybą, iš naujoviškos žaliosios medžiagos vadinamos „DuraPulp“, naudojant „Airlaid“ konversijos technologiją. DuraPulp yra stipri ir lanksti kaip plastikas, bet draugiška aplinkai ir savo išvaizda primenanti popierių. Projekto svetainė: https://www.sodra.com/en/durapulp/.

Projekto LIFE SAVE, LIFE16 ENV/IT/000442 esmė – toliau vystyti prototipą, pavadinimu HySolarKit, kuris buvo sukurtas prieš tai vykdžius HORIZON 2020 projektą. Pagrindinis šio LIFE SAVE projekto tikslas – sukurti rinkai paruoštą šios technologijos versiją. Ši technologija – tai prie automobilio primontuojamas įrenginys, kuris paverčia automobilį su vidaus degimo varikliu į hibridinį, saulės energija varomą automobilį. Projekto svetainė: http://www.hysolarkit.com/LIFE-SAVE/en.

Bendras SUNCOOL, Nr. LIFE11 ENV/SE/000838 projekto tikslas buvo pademonstruoti pagrindinio pareiškėjo AB ClimateWell patentuotą „SunCool“ saulės šiluminį kolektorių su integruotu šilumos siurbliu ir energijos kaupimu šildymui bei vėsinimui be išorinio energijos tiekimo. ClimateWell išaugusi į SaltX Technology (esančią NASDAQ First North Premier akcijų biržoje) ES Pramonės dienose pristatys savo ištobulintą technologiją, kuri saugo šiluminę energiją druskos kristaluose panaudojant ją tiek šildymui, tiek vėsinimui: http://saltxtechnology.com/.