NAUJIENOS

Pradėtas naujas LIFE projektas auksavabalių išsaugojimui

2017 m. spalio 16 d.

Niūriaspalviam auksavabaliui šviesesnes dienas žada 2017 m. rugsėjį prasidėjęs projektas „Ekologinio tinklo nuo brandžių medžių priklausomiems organizmams sukūrimas“. Net 75 proc. šio projekto išlaidų bus finansuojama LIFE programos ES lėšomis, nes niūriaspalvis auksavabalis (Osmoderma eremita) yra itin reta nykstanti rūšis. 

Projekto metu bus tvarkomi medžiai senoliai (nes tik jų drevėsi glaudžiasi auksavabalių lervos) Kauno Ąžuolyne, Dūkštų Ąžuolyne ir Neries šlaituose ties Verkiais bei jungiamuosiuose elementuose, siekiant užtikrinti vientisą ekologinį tinklą. Sukūrus tinkamas buveines niūriaspalviam auksavabaliui, pagerės gyvenimo sąlygos ir kitiems nuo brandžių medžių priklausomiems vabzdžiams, grybams ir žinduoliams: marmuriniam auksavabaliui, žvaigždėtajam pseudoskorpionui, krokiniui minkšteniui, kurapkiniam storplučiui, europiniam plačiaausiui, didžiajai miegapelei ir kt.

Projekto vadovė Dalia Bastytė užsiminė apie šiame projekte surinktą tinkamą partnerių komandą. Pagrindinis projekto vykdytojas Lietuvos gamtos fondas bus atsakingas už visas pagrindines veiklas, o trys projekto partneriai įtraukiami į tas veiklas, kurios yra jų atsakomybėje ir kuriose jie turi reikiamos patirties – Lietuvos zoologijos sodas (auksavabalių veisimas), Kauno miesto savivaldybė (kurioje yra Kauno Ąžuolynas), Daugpilio universitetas (koordinavęs EREMITA MEADOWS projektą ir sukūręs ekologinį tinklą auksavabaliams Latvijoje bei vykdysiantis genetinius tyrimus).

Spalio 12 d. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijoje vyko įvadinis projekto susitikimas, kurio metu pristatyti artimiausi projekto darbai. Kauno miesto savivaldybės atstovė džiaugėsi, kad projekto metu bus paruoštas ir patvirtintas gamtotvarkos planas Kauno Ąžuolynui, kurio iki šiol nebuvo. 

Išsamiau susipažinti su projekto planuojamais tyrimais, auksavabalio gyvenimu, buveinių tvarkymo ir arboristikos darbais bei viešais renginiais galėsite projekto svetainėje www.osmoderma.lt.